LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Nikosida JoJolkree
Country: Burkina Faso
Language: English (Spanish)
Genre: Travel
Published (Last): 18 May 2008
Pages: 424
PDF File Size: 13.43 Mb
ePub File Size: 3.48 Mb
ISBN: 279-3-37800-698-2
Downloads: 88840
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Sale

No result found for “OK”. Your item has been added to Shortlist. Ne nje pjate hedhim luge miell.

Createspace Independent Publishing Platform Binding: Nxjerrim brumin nga frigoriferi, e heqim nga qesja transparente dhe e shtypim kuzhihe me duar. E heqim tiganin nga zjarri dhe shtojme lengun e mishit te ftohte ose ujin. Hedhim siper tyre harxhen me mishin tashme te ziere dhe ne fund vendosim edhe disa feta domatesh per shije.

Shtojme miellin me pluhurin pjekes, lekuren e limonit dhe me shpejtesi minimale vazhdojme perzierjen. Recetat e pershkruara, italiane e shqiptare, bejne pjese ne kulturen gastronomike te shqiptareve qe normalisht jetojne ne Itali. Shtojme kosin, vajin e ullirit dhe vazhdojme perzierjen edhe per disa sekonda.

  6ES7321 1BL00 0AA0 PDF

I kalojme ne miell dhe i skuqim ne tigan te mbushur pergjysme me vaj luledielli. Nje torte e kripur per tu konsumuar e ngrohte, e sapodale kuzhiine furra apo edhe e ftohte diten tjeter. In case of device support issues, try new Snapdeal App. Seller Details View Store.

Realizohet kaq thjeshte dhe shpejt, sa nuk ka nevoje te gozhdoheni me ore te tera ne kuzhine. Bashkojme ne nje ene duke i situr nje nga nje te gjithe perberesit e thate: Kaverdisim ne vaj ulliri qepen derisa te rezultoje transparente. Exchange Discount Summary Ne te njejtin tigan ku skuqem qoftet, hedhim nje luge vaj ulliri dhe nje luge gjalpe.

Bamjet jane nje nga ato perimet qe ose i pelqen ose nuk i pelqen, nuk ka vije te mesme me to!

India’s fastest online shopping destination. Por kjo nuk ja heq as shijen dhe as vlerat ushqyese: Parashtroje Unegatuaj faqja ne Facebook Instagram. We will let you know when in stock. liger

Shenime Kuzhine

E mbeshtjellim me leter transparente dhe e vendosim ne frigorifer per 30 minuta. Koha e gatimit eshte mjaft e shkurter; recetat jane te shoqeruara edhe me keshilla te ndryshme per te lehtesuar punen tone gjate gatimit: Exchange offer not applicable.

Mund te konsumohen si te ngrohte ashtu edhe ne temperature ambjenti dhe do ti pelqejne absolutisht te gjitheve! Me ndihmen e nje mikseri elektrik, rrahim te bardhat e vezeve me nje maje luge kripe derisa te formohet nje shkume e bardhe qe nuk bie nga ena.

  JOSEPH MURPHY 1001 MANEIRAS DE ENRIQUECER PDF

The images represent actual product though color of the image and product may slightly differ.

Aventurat e Lusit në kuzhinë –

Masa duhet te rezultoje pa leng, pra e thate, prandaj vazhdojme gatimin me kapak hapur derisa i gjithe uji i tepert te avulloje. I vendosim ne nje ene dhe i mbulojme me uje te ftohte, i sperkasim me dy luge uthull, pak kripe dhe i leme keshtu per gjysme ore. Register now to get updates on promotions and. Libwr me ndihmen e nje mikseri muzhine gjalpin me sheqerin derisa perberja ta kete dyfishuar vellimin e saj dhe te rezultoje kremoze.

E leme te ftohet plotesisht perpara se ta heqim nga forma. Receta eshte shume e thjeshte per tu pergatitur, dhe ne me pak se 1 ore do te keni liver tavolinen tuaj nje nga embelsirat me te mira qe keni provuar ndonjehere!

Darkat tuaja mes miqve nuk kane qene asnjehere kaq te shijshme!